Dedko, koho pôjdeš voliť ?!

Autor: Martin Komloš | 10.1.2012 o 0:40 | (upravené 10.1.2012 o 7:00) Karma článku: 7,06 | Prečítané:  1288x

"Dedko, koho pôjdeš voliť ?" opýtal by som sa starého otca. Žiaľbohu, už nie je medzi nami, ale aj tak si myslím, že by v tom nemal jasnejšie.

 vicsvetla.blogspot.com

"Dedko, koho pôjdeš voliť ?" opýtal by som sa starého otca. Žiaľbohu, už nie je medzi nami, ale aj tak si myslím, že by v tom nemal jasnejšie. Možno sa teraz díva zhora na slovenský národ a pochybovačne krúti hlavou. Zvykol hovoriť, že dobre už raz vraj bolo, nespomenul však, kedy.

Mám čerstvých 19 a v marci pôjdem prvýkrát voliť. Veru, hurá. Avšak malý háčik - koho ?! Nie aby sa do nasledujúcich volieb prihlásilo málo strán, to nemôžem povedať. Rozmanitosť by som prirovnal k regálu s jogurtami v obchode: niektoré málo sladké, niektorým chýba kultúra a niektoré sú už fakt po záruke...

Po menšom prieskume v okolí som usúdil, že v tomto probléme nie som sám. Pokiaľ nepatrím medzi dlhoročných "pravoverných" nejakej strany alebo mládežníkov volajúcich po "dymovej zelenej spravodlivosti", môžem sa dostať do dilemy ako mnoho slovenských aj menej slovenských našincov.

Minule som túto tému načrtol nadšencovi v jednom podniku. Po hlbšej úvahe, ktorej rozumel len on sám prišiel s takouto teóriou: "Oni tí, oni sú tam len 4 roky, aj to len keď majú šťastie. A čo stihne za 4 roky sám chudák politik ? Aj nahrabať aj dačo pomeniť ? Šak to nestihne. Šak pekne poporiadku... a tak to vyzerá..." Netvrdím, že daný jedinec má pravdu, ale zamyslieť som sa zamyslel.

Nato sa pridal ďalší nadšený názor : "Nech všetci zvolia Fica ! A nech ukáže ako on vyrieši to, čo tak kritizoval há ! Nech má !" Potom ešte : "99% slovenskej chudoby má na reklamy po každom filme na M*****e!" A ďalšie a ďalšie rozmanité názory, každý podľa gusta (ak nejaké ostalo).

Tak sa nakoniec prišlo na to, že sa na nič neprišlo. Nevie sa, či máme dať možnosť tým, ktorí už majú čo-to za sebou, aby znova dokázali, že sa im v podstate veriť nedá, alebo dáme priestor novším, aby nám modernejším spôsobom dokázali, že sa nedá veriť ani im.

Názor : "Nevieš koho voliť ? Tak nechoď !" som odmietol. Ak by som neišiel vhodiť svoj hlas ľudu, nemal by som právo už ani nadávať a kritizovať.

Preto s najväčšou pravdepodobnosťou pôjdem. Možno vhodím prázdny papierik ... ako za starých čias. Ktoré som nezažil.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

PLUS

Najdlhšia bytovka na svete je vo Viedni a má meno po Marxovi. Je radosť v nej žiť

Nie je špinavá ani nebezpečná, hoci sú v nej sociálne byty. Nezamestnaní v nej bývajú vedľa profesorov.

EKONOMIKA

Slovák vytvoril nový dizajn pre TANAP, majú oň záujem

Baví ho, keď sa môže podieľať propagácii Slovenska.

BRATISLAVA

Bratislava porastie do výšky, budovy zmenia panorámu

V Bratislave rýchlym tempom pribúdajú výškové budovy.


Už ste čítali?